کانون تبلیغات چاپ اول

تاریخچه بسته بندی با کاغذ و مقوا

صنعت بسته بندی صنعت بسیار بسیار بزرگ می‌باشد و دستگاه‌های بسیاری تحت تاثیر این صنعت به وجود آمده اند که از جمله این دستگاه‌ها می‌توان به دستگاه چسب زن ‌،دستگاه تاریخزن ،دستگاه جت پرینتر ،دستگاه وکیوم ،دستگاه بسته بندی پیلوپک اشاره کرد.

پس با ادامه این مقاله جذاب و کارآمد با کاروپک همراه باشید تا با صنعت بسته بندی و تاریخچه آن آشنایی بیشتری به دست آوریم.

تاریخچه تکامل بسته بندی با کاغذ و بسته بندی با مقوا به تاریخچه ی خود کاغذ برمی‌گردند چوب و دیگر محصولات قبل از پیدایش کاغذ در اختیار بشر بوده است اما بسته بندی با کاغذ و مقوا همراه با پیدایش و ساخت کاغذ می باشد.

پاپیروس

برای اولین بار استفاده از کاغذ در ۳۰۰۰ سال قبل از میلاد مسیح و توسط مصریان قدیم صورت گرفت که برای نوشتن از پاپیروس استفاده کردند ولی از اولین کارخانه تولید کاغذ در قرن ششم توسط چینی ها در سمرقند ایجاد شد و بعد از آن هنر تولید کاغذ به اعراب آموخته شد و توانستند کارخانه ای برای تولید کاغذ در بغداد تاسیس کنند اما در اروپا نخستین کارخانه کاغذ در اسپانیا راه‌اندازی شد و بعدها به کشورهایی نظیر فرانسه و هلند نیز کارخانه های برای کاغذ راه اندازی شد که توانستند در سایر کشورها نیز کاغذ را تولید و استفاده کنند .

کاغذاما در کشور عزیزمان ایران این هنر با کارخانه برای تولید کاغذ همراه شود برای اولین بار در سال ۱۳۲۸ در کهریزک احداث شد که در این کارخانه کاغذ های باطله را برای تولید کاغذ و مقوا استفاده می کردند که بعد از آن واحدهای تولیدی دیگری نیز در نقاط مختلف ایران راه اندازی شد.

اما اولین کارخانه مدرن ایران در سال ۱۳۴۹ در هفت تپه خوزستان برای تولید کاغذهای تحریر با استفاده از تفاله نیشکر احداث و راه‌اندازی شد که کارخانه ای بسیار مدرن و حرفه ای در زمان خود به شمار می آمد.

بعد از آن کارخانه چوب و کاغذ ایران یا همان چوب کار با استفاده از خمیرهای که وارد می‌کردند و خمیر هایی که در داخل خود ایران تولید می شدند کاغذهای بسته بندی را تولید می کردند .

کانون تبلیغات چاپ اول

و با توجه به همین فرایند پیدایش کاغذ بسته بندی با کاغذ و مقوا نیز به وجود آمد و مورد استفاده بشر قرار گرفت. بسته بندی با کاغذ و مقوا هنوز یکی از مهمترین نوع بسته بندی به شمار میآید.
در مقالات بعدی پیدایش بسته بندی با سیار مواد ازجمله بسته بندی شیشه ای را برای شما توضیح خواهیم داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.